Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Psovité šelmy

Vlk

Vlci jsou zástupci rodu Psovitých(Canidae).Existují dva druhy vlka- šedý(Canis lupus),červený(Canis rufus),mezi poddruhy šedého vka patří polární vlk,východní, lesní, stepní vlk, vlk obecný .Vlk je dravec a žije ve skupinach od 5 do 20 jedinců které se nazívají smečky.Smečku vede dominantní pár alfa semec a alfa samice.Jen alfa pár může mít potomky.Každá smečka má svou přísnou hierarchii.Po pozici alfa je pozice beta tzv.druhá od shora,kdy po úmrtí alfa samce nastupuje beta na jeho místo.Úplně nejníž je pozice omega,kdy vlk,který je na této pozici,je utlačován svými soukmenovci.Vlci jsou noční dravci.Jsou to všežravci..Měří v kohoutku cca 60cm. Váží 27 až 37kg.Zakladní zbarvení srsti je šedé nebo šedohnědé, vzácnější varianty mají černou,ryšavou a bílou .Druhy vlků: Kenajský, Eurasijský, Šedý, Polární, Čínský, Kanadský, Červený, atd..

Chetan      

  ŠEDÉ ZBARVENÍ                    

                       vlk  

BÍLÉ ZBARVENÍ

       

                                                   

Hyena skvrnitá


Latinský název Crocuta crocuta.Měří 1,3 metrů,ocas 25 cm.Váží 62-70 kg.Rozšířena v západní až východní a jižní Africe.Samice je asi o 10% větší než samec.Klan má společné doupě a latríny a pospolitě také obhajuje své teritorium o rozloze 40-1000 km2,které vymezují hlasovými signály,pachovými značkami a hraničními strážemi.Vydává mnoho různých zvuků,včetně vřeštění k soustředění do tlupy nebo k lokalizaci štěňat a známého chechtavého zvuku,kterým dává na vědomí podřízenost.Průměrná velikost vrhu je jedno až tři mláďata ,která se rodí po 100 denní březosti.Když hyena loví sama,její kořistí jsou zajíci,pozemní ptactvo a ryby.Hltavě polyká a je schopná při jednom chodu spořádat potravu odpovídající až jedné třetině její vlastní váhy. 

 

 

Fenek

Latinský název Vulpes zerda.Rozšířen v severní Africe.Měří 37-41 cm,ocas 19-21 cm.Snadno ho poznáme podle velikých boltců.Ve dne se ukrývá v norách,které si hrabe v písku,a je aktivní až v noci,kdy loví malé hlodavce,ptáky,hmyz a ještěrky.Jsou společenská zvířata.Pár se vytváří na celý život a každý pár či rodina obývá vlastní teritorium.Na jaře se po 50 až 51 dnech březosti rodí 2 až 5 mláďat.

Liška obecná

Je to nejrozšířenější psovotá šelma na světě.Podobá se malému protáhlému psovi se špičatým čumákem.Na chodidlech má měkké polštářky.Je noční zvíře.Měří 70 cm až 1,2 m.Živí se hraboši,chytá veverky,myši a králíky,ale nepohrdne rybami nebo bobulemi.Rodí 4 až 6 mláďat v brholu,který si připravila se svým druhem,nebo v noře,kterou zabrala jezevci či králíkovi.Doba březosti je asi 2 měsíce.
 

 

Pes hřívnatý

Latinský název je Chrysocyon brachyurus.Měří 1,2-1,3 metru,ocas 28-45 cm.Váží 20-23 kg.Rozšířen na východě a jihu  Jižní Ameriky.Pes hřívnatý(znám taky jako vlk hřívnatý)je v těle podobný lišce obecné,ale má velmi dlouhé nohy,dlouhou a načervenalou srst ,černý hřeben na krku a černý čenich.Dává přednost otevřeným a travnatým plochám nebo prostředím,kde může přes vegetaci shlížet na terén a pátrat po kořisti nebo zjišťovat,zda nehrozí nebezpečí.Samec a samice sdílejí společné teritorium,páří se obvykle v květnu nebo v červnu každý rok,ale jinak žijí spolu jen vzácně.Je aktivní za soumraku nebo v noci.Potravou je králík,myš i malí bezobratlí jako larvy hmyzu a mravenci,ale sní i ovoce a bobule.Doba březosti je 62-66 dní,v doupěti s hustou trávou nebo s křovinami se rodí až 5 mláďat.Samice je kojí až 15 týdnů.

 

Irský vlkodav

 

Patří do skupiny chrtů. Tento pes pochází z Irska.Byl vycvičen na lov vlků.Má mohutnou stavbu těla a využíval se taky někdy na psí zapasy.Pes měří min. 79cm a važí 54,5 kg. Fena měří 71cm a váží 40,5kg.Dožíva se až 13 let.Barva srsti:šedá, černá, krémově bílá.Tento pes vyžaduje dostatek pohybu a praviddelnou péči o srst.Je snadno vycvičitelný a dobrý hlídač.

Irský vlkodav              ŠEDÁ VARIANTA               BÍLÁ VARIANTA  
Vipet  


Země původu:Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na hony a na závody.Dnes se využívá jako společník na hony a na závody.Průměrná délka života:13 až 14 let.Měří 43 až 51 cm,váží 12,5 až 13,5 kg.Vhodný k dětem a do městského bytu.Nemá rád chlad.Snese se s ostatními psi a nemusí se pravidelně česat.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                 

Sibiřský husky  

Země původu: Sibiř.Vznikl v pravěku.Původně byl využit na tahání saní.Dnes se využívá jako společník, soutěží v závodech psích spřežení.Průměrná délka života je 11-13 let.Další jména :Artic husky,Siberia Hind.Hmotnost je 16-27 kg.Měří 50-59 cm.

Je nevhodný do města.Vhodný pro chladné podnebí.Může žít na zahradě a vyžaduje dostatek pohybu.Barva se pohybuje od černobílé po ryšavě bílou.

 
                                 

Aljašský malamut

Země původu:Aljaška.Vznikl v pravěku.Původně byl využíván na tahání saní.Dnes je využíván na závodech psího spřežení.Průměrně se dožívá 12 let.Měří 58 až 71 cm.Váží 39 až 56 kg.Nehodí se do bytu,vyžaduje dostatek pohybu a může být v teplotách pod 0.

 


Labradorský retrívr
 
 Země původu: Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl využit jako lovecký pes.Dnes se využívá především jako společník,lovecký pes,jako služební pes a v polních závodech.Průměrná délka života je 12-14 let.Hmotnost je 25-34 kg.Měří 54-57 cm.Výchází dobře s dětmi.Je vhodný do města.Snese nízké teploty.Může žít na zahradě.Snese se s jinými psy a je snadno vycvičitelný.Barva je na rozmez í od  bílé,po krémovou až k černé.
         ROCHEBY SMOKESCREEN - Ringo
    HD 0/0, ED 0/0
    PRA/CAT - negativní, plnochrupý
    INTERCHAMPION
    Slovenský Champion
    Český Champion
    Maďarský Champion
    Polský Champion
    Finský Champion
    Junior Champion ČR
    Junior Champion Slovenska
    čekatel titulu Champion
    Rakouska, VDH, LRC
    SZVP I.c., OVVR II.c.
    Klíčová slova: ROCHEBY SMOKESCREEN - Ringo OD HIMALÁJSKÉHO CEDRU   BÍLÁ VARIANTA                                            

       CH Trendsetter of Tintagel Winds
    Trendy je šampionem Maďarska a Chorvatska, čekatel titulu Šampion Slovinska, Slovenska a Německa. Je původem z Francie z předních anglických linií.
    HD A, ED 0, PRA/CAT neg. - pravidelná roční vyšetření, plnochrupý.
    ZKUŠENÝ KRYCÍ PES - fotogalerii jeho potomků se zdravotními a výstavními výsledky najdete na našem webu.
    Klíčová slova: labrador, retriever, krytí  ČERNÁ VARIANTA      
                   
                                                                                                                                                               
 

Irský setr


Země původu : Irsko.Vznikl v 18.století.Původně byl využit na vystavování,aportování zvěře.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 13 let.Další jména: Irish Red Setter,Red Setter.Hmotnost je 27-32 kg.Měří 64-69 cm.Snese se s dětmi.Musí mít pravidelnou péči o srst.Může žít na zahradě.Vyžaduje dostatek pohybua snese se s jinými psy.
 
  

 
 

Anglický setr

Země původu:Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl vycvičen na aportování ptactva.Dnes jako společník a aportovač.Průměrně žije 12 až 13 let.Měří 61 až 69 cm.Váří 25 až 30 kg.Hodí se k dětem,musí se pravidelně česat,vhodný do chladných teplot,snadno vycvičitelný a snáší se dobře s ostatními psi.

 


Dalmatin
 
Země původu:Balkán,Indie.Vznikl ve středověku.Původně byl využit jako kočárový pes a na lov.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 12-14 let.Hmotnost 23-25 kg.Měží 50-61 cm.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Nemusí se pravidelně česat a vyžaduje dostatek pohybu.
  dalmatin                          

 
   
 Německý ovčák


Země původu:Německo.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na honění ovcí.Dnes jako společník a ochránce,pomocník a jako služební plemeno.Průměrný věk je 12-13 let.Další jména:Alsatian,Deustcher a Schafeerhund.Hmotnost je 34-43 kg.Měří 55-66 cm.Barvy: černá s tříslovou-krátkosrstá varianta,bílá krátkosrstá varianta,serémová dlouhosrstá varianta,písková dlouhosrstá varianta a černá dlouhosrstá varianta.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Může žít na zahradě.Snadno vycvičitelný.Dobrý hlídač a vyžaduje dostatek pohybu.

 
 KLASICKÁ BARVA                      

   BÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK
                                                                                 
 
 Belgický ovčák-malinois
 
 Země původu:Belgie.Vznikl ve středověku a v 19.století.Původně byl využit na honění ovcí.Dnes jako společník,záchranář a pomocník.Průměrný věk je   12-14 let.Další jména:Chien de berger belge.Hmotnost je 27,5-28,5 kg.Měří 56-66 cm.Další druhy:Tervuern(vyslov Tauveren),Groenandel(vyslov Grondevel) a Laekeanois(vyslov Lejkanojs).Snese se s dětmi.Vhodný doměsta.Snase nízké teploty.Snadno vycvičitelný a dobrý hlídač. 
  MALINOIS                                                                
TERVUERN         GROENANDEL

  Saarloosův vlčák

Země původu:Nizozemsko.Vznikl ve 20. letech  20 století.Původně byl využíván na zlepšení psích schopností.Dnes jako společník.Dožívá se 10 až 12 let.Další jména:Saarloos Wolfhound,Saarloos Wolf Dog.Měří 60 až 75 cm.Váží 36 až 41 kg.Nehodí se k dětem.Snadno vycvičitelný.Dobrý hlídač.Snese nízké teploty.                                                                                          

 

 


Výmarský ohař - krátkosrstá varianta

Země původu:Německo.Vznikl v 17.století.Původně byl využit na stopvání velké zvěře.Dnes je využit jako lovecký pes a společník.Průměrný věk 12-14let.Další jmena:Weimaraner.Hmotnost 23-28kg.Měří 56-65cm.Existuje i dlouhostrstá varianta.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese vysoké teploty.Nemusí se pravidelně česat a je snadno vycvičitelný.

 KRÁTKOSRSTÁ VARIANTA  
                       

      DLOUHOSRSTÁ VARIANTA

               

  Zlatý retrívr

 

  Země původu:Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na aportování zvěře.Dnes jako společník,hlídač,vodič a na polní závody.Další jména:Golden retriever.Průměrná délka života je 13-15 let.Hmotnost je 27-36 kg.Měří 51-61 cm.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Snadno vycvičitelný a snese se s jinými psy.
 
 
 
 
 
 
    Bernský salašinský pes
 
 
Země původu:Švýcarsko.Vznikl ve starověku a ve 20.století.Původně bylvyužit jako tažný pes.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 10-12 let.Hmotnost je 40-44 kg.Měří 58-70 cm.Další jména:Berner scnnenhund,Bernese Cattle dog.Další druhy:Appenzelský salašinský,Etlenbušský a Velký švýcarský.Nevhodný do města.Snese nízké teploty.Musí se pravidelně česat.Může žít na zahradě.Špatně vycvičitelný a nesnese se s jinými psy.
 
 
 
 
  BERNSKÝ         APPENZELSKÝ     
 
 
    Šarpej
 
 
 Země původu:Čína.Vznikl v 16.století.Původně byl využit na psí zápasy,hlídání stád,lov.Dnes jako společník.Další jména:Shar Pei,Chinese Fighting Dog.Průměrná délka života je 11-12 let.Hmotnost je 16-20 kg.Měří 45-51 cm.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Musí se pravidelně česat.Může žít na zahradě.Špatně vycvičitelný a nesnese se s jinými psy.       
 
 
 
 
  PÍSKOVÁ VARIANTA ČERNÁ VARIANTA
 
  Čau-čau

Země původu:Čína.Pochází z pravěku.Původně byl využíván jako strážce,jako tahač vozíků,na lov nebo jako potrava.Dnes jako společník.Dožívá se průměrně 11 až 12 let.Měří 46 až 56 cm.Váží 20 až 32 kg.nehodí se k dětem,ale do bytu ano.Snese nízké teploty,musí se pravidelně česat a nelze moc dobře vycvičit.

 
 
 
  Afghánský chrt
 
 
 Země původu:Afghánistán.Vznikl ve starověku/17.století.Původně byl využit na lov velké zvěře.Dnes jako společník a hlídač,lov.Průměrná délka života 12-14 let.Další jména :bulůčský chrt,Buluchi Hound.Hmotnost je 23-27 kg.Měří 64-74 cm.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese vysoké i nízké teploty.Musí se pravidelně česat a je špatně vycvičitelný.
 
 
 
  KLASICKÁ VARIANTA       ČERNÁ VARIANTA 
 
 
 
 
    Saluka
 
 Země původu:Střední východ.Vznikl ve starověku.Původně byl využit na lov gazel.Dnes jako společník,hony na zajíce.Průměrná délka života je 12 let.Další jména:gazelí chrt,perský chrt,Saluki.Hmotnost : 14-25 kg.Měří 58-71 cm.Barvy:Bílá,krémová,červená,zlatá,černá s tříslovou hnědou,klasická zlatá,černá,žlutohnědá.Snese se s dětmi.Vyžaduje dostatek pohybu.Vhodný do města a snese vysoké teploty.
 
 
 
     HNĚDÁ A BÍLÁ VARIANTA 
 
 
 
    Barzoj      
 
 
 Země původu:Rusko.Vznikl ve středověku.Původně byl využit na lov vlků.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 11-13 let.Další jméno:ruský chrt.Hmotnost je 35-48 kg.Měří 69-79 cm.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese vysoké teploty i nízké teplotz)                                                                          HNĚDÁ VARIANTA                                   BÍLÁ VARIANTA
 
 
      Německý krátkosrstý ohař
 
 Země původu:Německo.Vznikl v 19.století.Původně byl využit jako lovecký pes.Dnes jako společník a lovecký pes.Průměrná délka života je 12-14 let.Další jména:Deutscher Vorstehhund.Hmotnost je 27-32 kg.měří 60-65 cm.Snase se s dětmi.Vhodný do města.Snadno vycvičitelný.Snese se s jinými psy.Vyžaduje dostatek pohybu a není vždy dobrým hlídačem.
 
   
 
 
 
    Faraonský chrt
 
 
 Země původu:Malta.Vznikl ve starověku.Původně byl využit jako honič a slídič.Dnes jako společník a lovecký pes.Průměrná délka života je 12-14 let.Další jméno:Kelba-tal Fenek.Hmotnost je 20-25 kg.Měří 53-64 cm.Vhodný  do města.Snese vysoké teploty.Nemusí se pravidelně česat.Špatně vycvičitelný.Vyžaduje dostatek pohybu.Může žít na zahradě.
 
 
  
 
 
 Dobrman
 
 Země původu:Německo.Vznikl v 19.století.Původně byl využit jako hlídač.Dnes jako společník a služební pes.Průměrná délka života je 12 let.Další jméno:Doberman Pinsder.Hmotnost 30-40 kg.Měří 63-70 cm.Barvy:Modrá s pálením,hnědá s pálením a černá s pálením.Vhodný  do města.Snese vysoké teploty.Nesnese nízké teploty.Nemusí se pravidelně česat.Dobře vycvičitelní.Nesnese se s jinými psy. 
 
    ČERNÁ S PÁLENÍM       HNĚDÁ S PÁLENÍM
Border kolie
 
 Země původu:Velká Británie.Vznikla v 18.století.Původně byla využita na honění ovcí a dobytka.Dnes jako společník,na závody ovčáckých psů a honění ovcí. Průměrná délka života je 12-14 let.Hmotnost je 14-22 kg.Měří 46-54 cm.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Může žít na zahradě.Dobře vycvičitelný a vyžaduje dostatek pohybu.
 
   ČERNÁ VARIANTA             HNĚDÁ VARIANTA
 
    Rotvajler
 
 Země původu:Německo.Vznikl v 30.létech 19.století.Původně byl využit jako honácký a hlídací pes.Dnes jako společník,policejní pes a hlídač.Průměrná délka života je 11-12 let.Hmotnost je 41-50 kg.Měří 58-69 cm.Vhodný do města.Nemusí se   pravidelně česat.Dobře vycvičitelný.Nesnese se s jinými psy.Vyžaduje dostatek pohybu a je vynikající  hlídač.
 
 
 
 
 
 Rhodéský ridgeback
 
 Země původu:Jižní Afrika.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na lov.Dnes jako společník a služební pes.Průměrná délka života je 12 let.Další jméno:African Lion Hound(africký lví pes).Hmotnost je 29-38 kg.Měří 61-68,5 cm.Vhodný do města.Snese  vysoké teploty.Nemusí se pravidelně česat.Špaatně vycvičitelný.Nesnese se s jinými psy a je dobrý hlídač.
 
 
 
 
 
 Svatobernardský pes
 
  Země původu:Švýcarsko.Vznikl ve středověku.Původně byl využit na tahání nákladů,jako společník,hlídač a záchranář.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 11 let.Další jména:Alpine mastif,bernardýn.Hmotnost je 50-91 kg.Měří 61-71 cm.Snese se s dětmi.Nevhodný do města.Může žít na zahradě a snese nízké teploty.
 
                                                                                                                                                                           
 
  Kokršpaněl
 
 Země původu:Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na aportování drobné zvěře.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 13-14 let.Další jméno:English Cocker Spaniel.Hmotnost je 13-15 kg.Měří 38-41 cm.Barvy:černobílá a zlatá.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese nízké teploty.Musí se pravidelně česat.Dobře vycvičitelný a snese se s jinými psy.

AMERICKÝ KOKRŠPANĚL   ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL-ZLATÝ
 

 
 Staffordšírský bulteriér
 
 Země původu:Velká Británie.Vznikl v 19.století.Původně byl využit na zápasy se psy(podle jiných údajů s býky a medvědy),lov krys.Dnas jako společník.Průměrná délka života je 11-12 let.Další jméno:Stafford.Hmotnost je 11-17 kg.Měří 43-48 cm.Barvy:hnědá s bílou,bílá (v okolí uší,čumáku a očí růžová),šedá s bílou,černá s bílou.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Nesnese vysoké teploty.Nemusí se pravidelně česat.Nesnese se s jinými psi a je to dobrý hlídač.
 
  HNĚ RIANTA             BÍLÁ VARIANTA
  Basenži
 
 Země původu:střední Afrika.Vznikl ve starověku.Původně byl využit jako lovecký pes.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 12 let.Další jméno:konžský pes.Hmotnost je 9,5-11 kg.Měří do 43 cm.Barvy:Černá s bílou,tříslová s bílou a černá.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese vysoké teploty.Nesnese nízké teploty.Špatně vycvičitelný a špatný hlídač.
 
   
 
 
  Grejhaund
 
 
Země původu:Egypt/Velká Británie.Vznikl ve sterověku.Původně byl využit na lov velké zvěře.Dnes na psí závody,hony a jako společník.Průměrná délka života 10-12 let.Další jména:Anglický chrt,grejhound.Hmotnost je 27-32 kg.Měří 69-76 cm.Barvy:bílá,světle žlutohnědá,červená,žíhaná,černá.Snese se s dětmi.Vhodný do města.Snese vysoké teploty.Nemusí se pravidelně česat.Může žít na zahradě a vyžaduje dostatek pohybu.

 
 
  ŽÍHANÝ                     ČERNOBÍLÝ                                                                          
 
 
Jezevčík-hladkosrstý,dlouhosrstý,drnosrstý
 
 
Země původu:Německo.Vznikl ve 20.století.Původně byl využit na norování na jezevce.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 14-17 let.Další jména:Zwergteckel(trpasličí),Dackel,Teckel,Dachshund.Hmotnost-trpasličí typ-3-4 kg,normalní typ-4-7 kg,velký typ-7-9 kg.Trpasličí i normální 13-25 cm.Vhodný do města.Nevhodný na zahradu.Špatně vycvičitelný.Nesnese se s jinými psy.Nevyžadují dostatek pohybu a je dobrý hlídač.

 
 
  HLADKOSRSTÝ-ČERNÝ A HNĚDÝ
  DLOUHOSRSTÝ-HNĚDÝ
  DRNOSRSTÝ-TŘÍBAREVNÝ
 
 
 
  Dlouhosrstá kolie
 
 Země původu:Velká Británie.Vznikla v 19.století.Původně byla využita na honění ovcí.Dnes jako společník.Průměrná délka života je 12-14 let.Další jména:Scottish collie,skotský ovčák.Hmotnost je 18-30 kg.Měří 51-61 cm.Barvy:písková s bílou,modrá,mramorová,melír nebo žíhaná,trojbarevná.Snese se s dětmi.Nesnese vysoké teploty.Snese nízké teploty.Dobře vycvičitelná a vyžaduje dostatek pohybu.  
 
 
TŘI TYPY BAREV
 
 
 
Leonberger
 
 Země původu:Německo.Vznikl v 19.století.Původně byl využit jako společník.Dnes je jeho využití dočista stejné.Průměrná délka života je 11 let.Hmotnost 60-80 kg.Měří 65-80 cm.Barvy:žlutá,zlatá a červenohnědá.Snese nízké teploty.Musí se pravidelně česat.Může žít na zahradě.Dobře vycvičitelný.Snese se s jinými psy a je špatný hídač.
 
 
 
 
 Bígl
 
 Země původu:Velká Británie.Vznikl v 14.století.Původně byl využit jako honič a společník.Dnes jako společník,honič a stopař.Průměrná délka života je 13 let.Hmotnost je 8-14 kg.Měří 30-40 cm.Typický bílý konec ocásku.Vyžaduje dostatek pohybu.Snese se s dětmi.Snese se s jinými psy a je vhodný do města.
 
                  
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek